Haber

1915Çanakkale Köprüsü Kahramanmaraş’ta Konteyner Yaşam Alanı İnşaatına Başlandı

1915Çanakkale Köprüsü, deprem felaketinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta yaklaşık 1200 kişinin barınabileceği konteyner yaşam alanının inşaatına başlandı.

1915Çanakkale Köprüsü, deprem felaketinin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Teknokent bölgesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla uyum içinde belirlenen noktada yaklaşık 1200 kişinin barınabileceği konteyner yaşam alanının inşaatına başlandı.

1915Çanakkale şantiyelerindeki konteynerler Kahramanmaraş’ta sökülerek yaşam alanına dönüştürülür. Montajına başlanan konteyner yaşam alanında yatak, battaniye, dolap, klima, radyatör gibi eşyaların yanı sıra yemekhane, çamaşırhane ve mahalli yapılar ile ısıtma, elektrik, sıcak su, banyo ve tuvalet.

Aralarında yüksekte çalışma ve iple erişim uzmanlarının da bulunduğu 58 kişilik heyecanlı 1915Çanakkale grubu, afet haberini alır almaz yola çıkmak için hazırlıklara başlayarak hızla bölgeye intikal ederek, arama kurtarma çalışmalarını güçlendirdi.

İş makineleri, arama kurtarma ve iş makineleri, konteynerler, portatif tuvaletler, giyecek, gıda, eşya ve hijyen malzemeleri kategorilerinde proje yardımı 1915Çanakkale istekli ekipleri tarafından doğrudan deprem bölgesine ulaştırıldı. Ayrıca 1915Çanakkale Projesi çalışanları da giyecek, battaniye ve hijyen malzemelerinin temininde katkıda bulundu.

Bunların yanı sıra 1915Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu inşaatını tamamlayarak işletmesine devam eden misyonlu şirketin ortakları DL E&C, Limak, SK ecoplant ve Yapı Merkezi tüm imkanlarını seferber ederek yoluna devam ediyor. depremden etkilenen şehirlere bireysel yardım ve konteyner şehir kurulumları sağlamak.

Hepimizi etkisi altına alan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

kalecik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu