Haber

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

AK Parti Eskişehir Vilayet Bayan Kolları üyeleri, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Uğraş Günü hasebiyle bir ortaya geldi.

Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan kadınlar adına açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır, AK Parti’nin 5,5 milyon bayan üyesi, 600 bine yakın istekli teşkilat mensubuyla birebir vakitte güçlü bir bayan hareketi olduğunu söyledi.

Kadın odaklı siyaset ve uygulamaların takipçisi oldukları kadar bayana yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için de çalıştıklarını anlatan Ünalır, şöyle konuştu:

” Bayana şiddet, insanlığa ihanettir. Tek bir bayana yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Bayana yönelik şiddet, sadece bayan oldukları için uygulanan yahut bayanları etkileyen, bayanın insan hakları ihlaline yol açan her türlü tavır ve davranıştır. Bayana yönelik şiddet, yalnızca ülkemizin değil, maalesef dünyanın meselesidir. Şiddeti olumlayan zihniyete karşı omuz omuza gayretimizi sürdüreceğiz. Yalnızca konut içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin bayanlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla uğraş edeceğiz. Var olan tahlil tekliflerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve kelamlı şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı bayan erkek omuz omuza çabamızı sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu