Haber

AK Parti Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı Karaaslan: Türkiye olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Filistin’in, Gazze’nin ve Kudüs’ün yanında olmaya devam edeceğiz.

AK Parti Çevre ve Şehircilik Kurulu Başkanı Karaaslan: “Türkiye olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Filistin’in, Gazze’nin ve Kudüs’ün yanında olmaya devam edeceğiz.”

AK Parti Gençlik Kolları Üsküdar’da ‘2023 Şehircilik Zirvesi’ programını düzenledi

İSTANBUL – AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı, 2023 ‘Şehircilik Zirvesi’ programını Üsküdar’da düzenledi. Programda konuşan AK Parti Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “İnsanlığın görmezden geldiği bu vahşet karşısında biz Türkiye olarak, devletimizin öncülüğünde Filistin’in, Gazze’nin ve Kudüs’ün yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan.”

Üsküdar’da, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı öncülüğünde, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü münasebetiyle Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde ‘2023 Şehircilik Zirvesi’ programı düzenlendi. Üniversite öğrencilerinin katıldığı programda ulaşım, iklim, deprem ve kentsel dönüşüm konuları konuşuldu. AK Parti Çevre ve Şehircilik Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katıldığı program, alanında uzman konukların değerlendirmelerde bulunduğu oturumlarla devam etti.

“Çok güçlü olmamız lazım”

Programda konuşan Çiğdem Karaaslan, “Filistinli kardeşlerimizin karşı karşıya olduğu, insan haklarına ve tüm insani değerlere aykırı olan bu İsrail saldırıları karşısında ne yazık ki hepimiz Gazzeli ve Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Bugün, Dünya Şehircilik Günü’nde, bunu bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum, Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, biz Türkiye olarak orada kalıcı bir ateşkesin sağlanması için elimizden geleni yapıyoruz, yardım tırlarımızı gönderiyoruz, yardım tırlarımızı gönderiyoruz. Uçaklarımızı gönderdik, sağlık çalışanlarımızı, doktorlarımızı gönderdik ve her durumda, her koşulda, her yolu deneyerek, ülke olarak elimizden geleni yapmadan, bu insanlığın görmezden geldiği bir şeydir. Biz Türkiye olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Filistin’in, Gazze’nin, Kudüs’ün yanında olmaya devam edeceğiz. Arkadaşlar bunları konuşacağız, bunları söyleyeceğiz ama aynı zamanda çok çalışacağız. Çünkü biz varız. çok güçlü olmak… Bulunduğumuz coğrafya büyük zorluklarla donatılmış. Hepiniz en küçük yaşınızda ne olduğunu gördünüz, yaşadınız, etrafımızda bir ateş çemberi vardı. “Doğrusu bugün karşılaştığımız bu manzaralar, Türkiye’nin ne kadar güçlü bir ülke olarak yoluna devam etmesi gerektiğini bize her gün hatırlatmalı.”

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, “İstanbul’un ulaşım, su, kentsel dönüşüm, deprem gibi çok önemli gündemleri var. Biz bu gündemler hakkında en fazla bilgiye sahip olması gereken yaş grubunuz. Geleceği planlayacağız. İstanbul.” Şehrin kaderini etkileyecek seçimlere gidiyoruz. Seçimle ilgili bu konularda harekete geçmek bize ve İstanbul’a çok daha faydalı olacaktır. CHP belediyeciliğinin çürümüşlüğünü normalleştiren belediyeler var. Biz ne kadar AK belediye olarak çevre temizliği konusunda çok ileri bir anlayışa sahipsek, CHP ise tam tersi, “Belediyelerde de aynı oranda kirlilik, çöp, çamur olduğunu gördük” dedi.

“Gençlerin değerli fikir ve görüşleri bizim için çok değerli ve önemlidir.”

Programa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar’da bir sloganımız var. ‘Üsküdar’da nefes alan, Üsküdar’a da nefes versin’ diyoruz. Yani herkes yaşadığı şehre değer katmalı. Sorumluluk sahibi bir konumda olmanıza gerek yok.Yaşadığımız bu şehirlerde olduğumuza göre, bu medeniyetin mensuplarıyız, dolayısıyla söyleyecek sözlerimizin mutlaka olduğunu düşünüyorum.Genç kardeşlerimiz olarak çok değerli fikirleriniz ve niyetleriniz var. Bu güzel ülkeye, bu güzel şehrimize katkı sağlayacak. Bunları her fırsatta, her düzeyde, sıkılmadan, korkmadan dile getirebilirsiniz. Çünkü gençlerin ödeyeceği bir bedel var. “Fikirleri, düşünceleri çok değerli ve çok kıymetli. bizim için önemli” dedi.

babaeskihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu