Ekonomi

Albaraka Garaj 6. Dönem Mezunlarını Verdi

Albaraka Türk Girişim Hızlandırma Merkezi Albaraka Garaj 6. dönem mezunlarını verdi. İştirak bankacılığı alanında dünyanın ilk girişim hızlandırma merkezi olan Albaraka Garaj, hızlandırma programına dahil olan işletmelere hibe, mentorluk, eğitim ve ofis desteği sunuyor.

Albaraka Türk tarafından müşterilerine yenilikçi ve teknolojik ürünler sunmak ve girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan Albaraka Türk, 6. döneminde SaaS, Sosyal Girişim, Yapay Zeka, Edutech ve Fintech alanlarından yüzlerce başvuru ile adından söz ettirdi.

Banka’nın stratejik hedeflerine uygunluğu, ekip tecrübesi, işletmenin pazar ve olgunluk düzeyi gibi birçok kriterle değerlendirilen 14 işletme ile ön hızlandırma sürecini tamamlayarak hızlandırma programına dahil olan 7 girişimin mezuniyetini kutlayan Albaraka Garaj, süreçte işletmelerle iş birliği, ihtiyaçlarına göre hazırlanmış eğitim paketleri sundu. mentorluk, hibe, network, API ve ofis desteği gibi fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Start-up yaşam döngüsü boyunca yol gösterici olmayı hedefleyen Albaraka Garaj; Albaraka Türk, AlbarakaTech Global, Albaraka API, APY Ventures, Albaraka Portföy Yönetimi, Insha Ventures gibi finansal ekosistemi güçlü girişimcileri desteklerken; Tüm bunların yanı sıra Amazon Web Services, Microsoft, Hubspot, Notion, Twilio gibi global araçları da işletmelerin kullanımına sunarak dikkat çekiyor.

 

Albaraka Türk, inovasyon kültürünü yaygınlaştırmaya ve fikirlerine güvenen işletmeleri dünyaya kazandırmaya devam edecektir.

Albaraka Türk’ün ilklerin bankası olarak yenilikçi vizyonuyla hayata bütünsel bir değer vaat eden girişimlerin arkasında olduğunu belirtti. Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç, “Başta ülkemiz olmak üzere dünyamızda yeniliklerin öncüsü ve en büyük destekçisi olmak, Albaraka’nın yenilenen vizyon, misyon ve maliyetlerinin en değerli konularından biridir. Değişimin hızının her geçen gün arttığını hissediyor, insanların ve dünyamızın dinamik ihtiyaçlarını aynı ölçüde gözlemliyoruz. Bu değişen ve her zaman uyum gerektiren bu duruma ayak uyduracak analizleri desteklemeye devam edeceğiz. Bu yönüyle özellikle işletmeler ve girişimciler için finansal inovasyon ekosistemi bizler için derin bir anlam taşımaktadır. Bu yıl 7 işletmemizi mezun ederek 6. dönemi geride bıraktık. Mezunlarımıza başarılar diliyor, girişimcilerimizi şevk ve cesaretlerinden dolayı kutluyorum.”ifadeleri kullandı.

 

Albaraka Garaj hızlandırma programından bu yıl mezun olan işletmeler ise şöyle;

Tutma Paneli:Işıklı ve sesli bildirimli kablosuz pedleri ve taşınabilir uygulaması ile insanları harekete geçmeye teşvik eden, oyunlaştırılmış interaktif aktivitelerle fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyen yeni nesil aktivite platformudur.

ortak:Yapay zeka ve pozisyon doğrulama ile satış performansını ölçülebilir şekilde artıran, firmaların satış faaliyetlerini maksimum verimlilikle yönetmelerini sağlayan yeni nesil satış elemanı takip yazılımıdır.

Garanti:Tüketicilerin garanti süreçlerini tek ekran üzerinden kontrol edebilmeleri, firmaların satış sonrası hizmetlerini hızlandırarak müşteri memnuniyetini arttırabilmeleri için bulut tabanlı çözümler sunan web uygulamasıdır.

Helorobo:Whatsapp, Instagram DM ve Facebook Messenger gibi bilinen mecralarda seçim aşamasından ödemeye kadar tüm süreçlerin e-ticaret sitelerine entegre edilerek kullanıcı dostu hızlı takip edilmesini sağlayan bir sosyal medya ticaret platformudur.

Oniki.net:Yapay zeka tabanlı B2B eşleştirme özelliği ile etkinliğe katılan katılımcıların hem çevrimiçi hem de fiziksel olarak etkileşimini ve katılımcı deneyimini artıran yeni nesil hibrit etkinlik teknolojisidir.

Gönderen:Mikro işletmelerin sosyal medya içeriği oluşturma ve paylaşma sorununu ortadan kaldıran, yapay zekaya dayalı pratik bir sosyal medya içerik üretim platformudur.

Yetenek Sesi:Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, disleksi, otizm ve öğrenme güçlüğü gibi rahatsızlıkları olan çocuklara kemik iletimli kulaklıklar yardımıyla bireysel konserlerin sunulduğu alternatif bir terapi sistemidir.

7. döngü ön hızlandırma ve hızlandırma programına hazırlanan Albaraka Garaj, duyurulacak yeni davet döneminde işine güvenen tüm girişimcileri başvurmaya davet ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu