Ekonomi

Allianz Türkiye 100. yılını kutluyor

Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, Allianz Türkiye’nin 100. yılını Cumhuriyet ile birlikte kutlamaktan gurur duyduklarını belirterek, müşterilerine bir asır daha inanç aşılamayı hedeflediklerini belirtti.

  Allianz Türkiye, Cumhuriyet kadar eski olan Şark Sigorta ile başlayan yolculuğunun 100. yılına ulaşmanın gururunu yaşıyor. 19 Haziran 1923’te Şark Sigorta’nın kurulmasıyla başlayan yolculuk, 2008 yılından bu yana dünyanın en güçlü sigorta ve finans topluluklarından biri olan Allianz Grubu’nun bir modülü olarak devam ediyor. Allianz’ın 2008’den bu yana Türkiye’deki yatırımlarının büyüklüğü 1 milyar Euro’yu aşıyor. Allianz Türkiye; 6,8 milyon müşteriye hizmet vermeye devam ediyor ve müşteri deneyimi, çeviklik, dijitalleşme, çalışan bağlılığı, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik alanlarında segmente liderlik ediyor.

“Uzun vadeli stratejilerimizle istikrarlı büyüme sağladık”

Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, hem Cumhuriyetin hem de Allianz’ın 100. yılını kutlamaktan gurur duyduklarını belirterek, müşterilerine bir asır daha inanç aşılamayı hedeflediklerini söyledi. Gürkan, “Bir asırdır sağlıklarını ve varlıklarını bize emanet eden müşterilerimizin ve ailelerinin yanında yer almak ve bize olan güvenlerine layık olabilmek için var gücümüzle çalıştık. Uzun vadeli stratejilerimizle istikrarlı bir büyüme kaydettik. Bugün 2.300’ü aşkın çalışma arkadaşımız, 12 bölge müdürlüğümüz, 4.800 acentemiz, 1.500 banka şubesi kanalımız ve 8.000 anlaşmalı kurumumuz ile yurt genelinde 6,8 milyon müşteriye hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Müşteri memnuniyetine odaklanma stratejimiz sayesinde, sektörde en çok tercih edilen ve bağlılık puanı en yüksek sigorta şirketleri arasında yer almayı uzun yıllar sürdürdük ve 2022 yılını 36,4 milyar TL prim ve katkı payı üretimi ile tamamladık. Geçmişimizden aldığımız güçle geleceğe uzanmaya, Türkiye’nin Allianz’ını inşa etmeye ve tüm paydaşlarımız için bedel yaratmaya devam edeceğiz.”

“Toplumsal yatırımlarımız devam edecek”

Allianz Türkiye’nin sürdürülebilir değer yaratma modeli doğrultusunda sosyal alanlara yatırım yapmaya devam edeceğini vurgulayan Tolga Gürkan, “Sorumlu bir kurumsal vatandaş olarak, yaşadığımız toplumun sürdürülebilir kalkınmasına, sorunsuz ve refahına katkıda bulunmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu amaçla 2015 yılında İstanbul’daki merkez ofisimiz Allianz Tower’ı, 2018 yılında İzmir’deki operasyon merkezimiz Allianz Kampüs’ü ve uluslararası standartlara uygun Türkiye’nin ilk ve tek akredite beyin sarsıntısı ve yangın merkezi Allianz Teknik’i kurduk. Sosyal sorumluluk programımız Allianz Slogan Hareketi ile binlerce çocuğa ulaştık. Genç yetenekleri müzik hayatına kazandırmak ve geleceğin müzisyenlerinin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttük. Sanatın toplumdaki kültürel bağları güçlendirmedeki rolüne olan inancımızla güncel sanatları ve sahne sanatlarını pekiştirdik. Toplumun güzelliği için gelecek nesillere değer yaratan insan odaklı yatırımlar yapmaya, attığımız her adımı geleceğe daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğumuzun bilinciyle atmaya devam edeceğiz. 100. yılımızda da aynı amaçla TEGV ve Koruncuk Vakfı ile birlikte başlatacağımız iki kapsamlı program üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.”

“Ekosistemin sürdürülebilir dönüşümüne katkı sağlamaya devam edeceğiz”

Türkiye’de sadece ekonomik ve sosyal boyutta değil, çevresel boyutta da sürdürülebilir değer yaratmaya devam edeceklerini belirten Tolga Gürkan, “Sürdürülebilir değer yaratma modelimiz ‘Allianz With You’ ile varoluş hedefimiz; sürdürülebilirliğin çevresel, sosyal ve yönetişim katmanlarına taşınan ve ‘iyi çevre, iyi çevre, iyi’ toplum, iyi kurum yaratmak üzerine odak alanlarımızı genişletmeye devam ediyoruz. Allianz Grubu’ndan aldığımız güçle, ortak geleceğimize yönelik iklim değişikliği kaynaklı risklerin önlenmesine ve düşük karbonlu ekonomiye geçişe katkı sağlayacak pek çok aksiyon alıyoruz. Net sıfıra doğru hatasız ilerlerken, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda kurum olarak kendimizi dönüştürecek ve finansal kurum olarak içinde bulunduğumuz ekosistemin dönüşümüne katkı sağlayacak kararlı adımlar atıyoruz. İşletmelerin yeşil dönüşümlerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz ‘Çevre ve İklim Değişikliği Hizmetleri’ birimimiz bu kararlı adımların güzel bir örneğidir. Toplumun yetkinliği için gelecek nesiller için değer yaratan insan odaklı yatırımlar yapmaya, daha iyi bir kurum olmak için iş etiği, şeffaf ve çevik yönetişim, sürdürülebilir analiz, ESG entegrasyonu ve risk yönetimine odaklanmaya devam edeceğiz. ”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu