Yaşam

Antalya Büyükşehir ‘Payidar’ı Antalyalı izleyiciyle buluşturdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Haftası aktiflikleri kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci mirasına hürmet manasını taşıyan ‘Payidar’ isimli tiyatro oyununu Antalyalı izleyici ile buluşturdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eğitim-İş Sendikası Antalya Şubesi ve Çağdaş Vakitler Sanat Derneği işbirliğiyle hazırlanan ‘Payidar’ oyunu Antalyalı izleyicisinin karşısına çıktı. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu’nda gerçekleştirilen oyuna sanatseverler ağır ilgi gösterdi. Eğitim-İş Antalya Şube Lideri Sadık Acar, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e ‘Payidar’ oyununu Antalyalı vatandaşlarla buluşturduğu için teşekkür etti.

OYUN BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Eğitimci ve müellif Tuncer Çetinkaya’nın direktörlüğünü yaptığı oyunun müzikleri Ercan Işkıncı tarafından bestelenirken, İsmet Aydın korosu eşlik etti. Oyunda son periyotta Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı ve Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı merkezinde yaşanan tartışmaları, tarihin çarpıtılmasına itiraz ederek, gerçek bir bağlamda izleyiciye aktarıldı. Payidar oyununda Antalya’nın birinci bayan milletvekili Türkan Örs yanı sıra İstiklal gayretinin bayan kahramanları Buyruğa Aliye ve Çete Ayşe üzere isimler de yer aldı. Payidar izleyiciden tam not alarak ayakta alkışlandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu