Yaşam

Avatar 2’nin İlk 10 Gününde Kazanılan Para Açıklandı

Geride bırakmak üzere olduğumuz Aralık ayında sinemaseverler, Avatar: Suyun Yolu Film hakkında konuştular. Böylece 2009 yılında ilk kez tanıştığımız Avatar o yıllarda büyük ses getirmişti. devam filmiResmen geri döndü.

15 Aralık’ta vizyona giren sinemayla ilgili yapılan araştırmalar, bu sinemanın ilk 10 gün içinde dünya çapında izleneceğini gösteriyor. 855 milyon dolar para kazandı Bu rakamın yıl sonuna kadar 1 milyar doları geçmesi bekleniyor. Böylece 2022’de 1 milyar doları aşan Top Gun: Maverick ve Jurassic World: Dominion’dan sonra, üçüncü filmAvatar: Suyun Yolu olacak.

1 milyar dolar çoktan aşılabilirdi

Avatar: The Way of Water için şaşırtıcı bir gelir açıklansa da sinema segmenti aslında çok daha yüksek meblağlar bekliyordu. Ancak Çin’de yeniden patlak veren COVID-19 salgını sinema gösterimlerinin yarı yarıya azalmasına neden oldu. Bu doğrudan geliri etkiledi. Ancak günümüzde Hristiyanlığın yaygın olduğu ülkeler Noel ile meşguller . Tatili bir fırsat olarak değerlendiren insanlar sinemadan çok tatilde vakit geçiriyorlar.

2009 yılında vizyona giren Avatar, uzun süre vizyonda kaldı. 2,9 milyar dolar hasılat yaptı ve tarihteki en yüksek ücretli film olarak tarihe geçti. Ancak burada unutulmaması gereken bir detay var. Avatar, yıllar içinde bazı ülkelerde defalarca yayınlandı. Bu da 2,9 milyar dolarlık ciroya ulaşmayı kolaylaştırdı. Avatar: The Way of Water bu rekoru kıracak mı? merak konusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu