Haber

Babasının yanında yaptığı antrenmanlarla kick boksta dünya şampiyonu oldu.

BURSA’da babasının teşvikiyle kickboks sporuna 7 yaşında başlayan Eren Çelik (17), İstanbul’da düzenlenen 8. Türkiye Açık WAKO Dünya Kupası’nda 86 kiloda dünya şampiyonu oldu. Milli takıma da seçilen Eren Çelik, “En büyük destekçim babamdı. Her zaman arkamda durdu. Sporu bıraktığımda beni geri dönmeye teşvik etti. Onun sayesinde yeniden başladım. Seçildim.” Milli takım için şampiyon olarak, hedefim profesyonel olarak mücadele etmek.”

Babası da Bursa’da kickboks yapan Eren Çelik, 17-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 8. Türkiye Açık WAKO Dünya Kupası’nda 86 kiloda dünya şampiyonu oldu. 7 yaşında kickboksa başlayan Eren Çelik, Kestel Belediye’ye katıldı. spor Sporcu olarak yarışmalarda Türkiye’yi temsil ediyor. Çelik, eğitimini babası Tarkan Çelik’in (42) yanında yapıyor. Derecelerinin ardından milli takıma seçilen Eren Çelik’in hedefi, başarısını milli formayla sürdürmek.

28 yaşındaki bir akrabası sayesinde kick boksa başladığını belirten Tarkan Çelik, “Bana bu sporu sevdirdi. Adım atayım dedim. Öyle başladım. Bu sporu çocuklara aşılamaya başladım. Ben de çocuklarıma bu sporu aşıladım.” Son oğlum dünya şampiyonu oldu. Kick boksun günlük hayattaki aksiliklere karşı kendini kontrol etmeyi öğreten bir spor olduğunu söyleyen Tarkan Çelik, “Herkese tavsiye ederim. Yanlış ve kötü yoldan sizi koruyan bir spordur. Ben bu sporu o kadar çok sevdim ki oğluma bu sevgiyi aşıladım. Oğlum da onu sevdi. Önce Bursa, ardından Türkiye şampiyonu oldu. Okullar arası şampiyon oldu. Sonunda dünya şampiyonu oldu. Her anne ve babanın gurur duyacağı gibi ben de bununla gurur duyuyorum. “ÇOK ÇALIŞACAĞIM, ÜLKEMİZİ TEMSİL ETECEĞİM” 7 yaşından beri sporun içinde olduğunu söyleyen ve genç yaşta spora başlamanın kendisine avantaj sağladığına dikkat çeken Eren Çelik, “86’yı ben kazandım. İstanbul’da düzenlenen 8. Türkiye Açık WAKO Dünya Kupası’nda kilo verdim.Şampiyon oldum.Ulusal gruptan şampiyon olarak seçildim.Allah’ın izniyle çok çalışıp ülkemizi temsil edeceğim.Hedefim profesyonel form” dedi. ‘ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİRECEĞİM’

En büyük destekçisinin babası olduğunu söyleyen Çelik, “Allah ondan razı olsun. Her zaman arkamda durdu. Gittiğimde beni geri dönmem için teşvik etti. Onun sayesinde yeniden başladım. Bu zamana kadar tekrar gittim. 11 yaşında kemer maçına çıktım. Orada şampiyon oldum. Bursa’da yapılan şampiyonada Muaythai Bursa 1’de yine 3. oldum. Allah nasip ederse ülkemizi temsil edeceğim” dedi.

karaisalihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu