Ekonomi

Binance CEO’su Teng Spot ETH ETF onayını değerlendirdi

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin’in ardından Ethereum için de spot ETF kapısını araladı. Binance CEO’su Richard Teng ise bu gelişmeyi bir dönüm noktası olarak yorumladı.

ABD SEC’nin Ethereum spot ETF’lerine onay vermesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Binance CEO’su Richard Teng, bu gelişmenin kripto endüstrisi için önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

“ABD piyasası ciddi bir katkı sağlayacak”

Bu gelişmenin kripto varlıkların geleneksel piyasalarda benimsemesini artıracağını söyleyen Teng, ABD piyasasının zaten aktif olan kripto varlık ETF’lerine önemli bir katkı sağlayacağını düşündüğünü aktardı.

ETF piyasasında mevcut durumda 27 aktif ETH ETF’i bulunuyor. Bununla birlikte 5 farklı piyasada 32 spot Bitcoin ETF ticareti gerçekleştiriliyor. ABD SEC’nin ETH ETF ticareti için ilk onayı vermesini en büyük altcoin’in genel kabulünü teyit edilmesi olarak yorumlayan Richard Teng, bu yolla kripto varlık ekosisteminin büyüme potansiyelinin de artacağına inanıyor.

Ethereum ETF’ler Bitcoin muadilleri gibi başarılı olabilecek mi?

Spot Bitcoin ETF’leri Ocak ayında ABD’de onaylandıktan sonra 13 milyar doların üzerinde önemli miktarda fon çekmeyi başardı. Benzer bir eğilimi Ethereum ETF’leri için de bekleyen Teng, bu kabulün aynı zamanda daha fazla düzenleyici hamleyle destekleneceğini ifade etti.

Böylece kripto varlık ticareti için daha güvenli bir ortamın oluşacağı konusunda iyimserlik artarken bu da daha fazla kurumsal yatırımcının kripto sektörüne adım atacağına yönelik beklentiyi güçlendiriyor.

Bazı yorumcular ise Ethereum ETF’lerinin ticarete başlamasının ardından Solana ve XRP gibi diğer büyük altcoin’lere bağlı spot ETF’lerin de gündeme gelebileceğini düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu