Ekonomi

Bitcoin Bu Hafta Önemli Verilerin Açıklanmasını Bekliyor

Yatırımcılar ABD TÜFE Verilerini Beklerken Bitcoin (BTC) Fiyatın 50.000 Dolara Yükselişi Duraklatıldı. Şimdi Ne Olacak?

Geçen hafta sonu 48.500 dolara güçlü bir yükselişin ardından Bitcoin fiyatı 48.000 dolara geriledi. 50.000 dolara giden yolda son duraklama, yatırımcıların bu ay yayınlanacak TÜFE verilerine ilişkin gelişmeleri dikkatle takip etmesiyle yaşandı. Bitcoin fiyatı 48.000 ila 50.000 dolar aralığında güçlü bir direnç gösteriyor. Ancak ETF’lere kurumsal ilgi hâlâ yüksek.

ABD Ekonomik Verileri ve Fed Üyelerinin Konuşmaları Bekleniyor.

Hafta ilerledikçe yatırımcılar Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksi’ni ( TÜFE ) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verileri, ABD’den gelecek temel ekonomik göstergelerin açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Ayrıca Federal Açık Piyasa Komitesi ( FOMC ) birkaç üyenin merkez bankasının para politikası görünümüne ilişkin fikir veren konuşmalar yapması planlanıyor. Piyasa, FOMC’nin 20 Mart’taki toplantısında faiz oranlarında değişiklik yapmama ihtimaline odaklanmış durumda. Chicago Mercantile Exchange (CME) verilerine göre mevcut durumda faiz oranlarının sabit kalma ihtimali %82,5 olarak görülüyor. Bu durum ABD’de yakın vadede istikrarlı bir faiz artış ortamı beklendiğine işaret ediyor.

Bitcoin Fiyat Yolculuğu

Bu arada önde gelen kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in 48.000 ila 50.000 dolar aralığında güçlü bir direnç gösterdiğini duyurdu. Analist, Bitcoin’in bu zorluklara dayanma yeteneğini olumlu bir gösterge olarak görüyor. Ayrıca, bunun aynı zamanda potansiyel olarak artan kurumsal ilginin tetiklediği, pazarda büyüyen bir güce işaret ettiğini de belirtti. Bitcoin’in daha yüksek fiyat seviyelerini hedeflediğini ve yaklaşan halving etkinliğinden önce 53.000 ila 57.000 dolar aralığına ulaşacağını varsayıyor. Bitcoin ETF girişleri güçlü kalmaya devam ediyor. Dokuz spot Bitcoin ETF fonunun tümü, 11 Ocak’taki lansmanlarından bu yana şu ana kadar 9 milyar doların üzerinde giriş sağladı.

Balina Birikimi Artıyor

Son olarak kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin balinalarının satın alma çılgınlığında olduğunu duyurdu. Son üç hafta içinde balinalar, değeri 6,16 milyar dolardan fazla olan 140.000 Bitcoin biriktirdi. Martinez, Bitcoin’i çevreleyen ısrarcı şüpheciliğe rağmen, direncin üstesinden gelebilecek takviye seviyelerinin esnekliğini kabul etmenin önemli olduğunu söyledi. Süreksiz bir fiyat düzeltmesi makul olsa da, BitcoinBir sonraki önemli direnç seviyesi 57.000 dolar civarında.

Bitcoin Bu Hafta Açıklanacak Değerli Bilgiyi Bekliyor yazısı ilk olarak Bitcoin News, Altcoin ve Cryptocurrency News’de çıktı.

Bu haber ilk olarak Yoyodex’in internet sitesinde yayımlandı.

cameliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu