Ekonomi

BofA, güçlü ilaç satış büyümesi nedeniyle BeiGene hisse senedi hedefini 179,30 dolara yükseltti

BofA Securities, Cuma günü BeiGene, Ltd. (NASDAQ:BGNE) için değerlendirmesini güncelledi ve biyoteknoloji firmasının fiyat hedefini 171,40 $’dan 179,30 $’a yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Nötr notunu korudu. Bu ayarlama, BeiGene’in Ocak 2024 için bildirdiği ve bazı ilaçları için yıldan yıla (YoY) ve aydan aya (MoM) önemli bir büyüme gösteren satış rakamlarına yanıt olarak geldi.

BeiGene’in kendi geliştirdiği pamiparib, tislelizumab ve zanubrutinib ilaçları 2024 yılının ilk ayında güçlü satış rakamlarına ulaştı. Pamiparib satışları 1,0 milyon RMB’ye, tislelizumab satışları 233,1 milyon RMB’ye ve zanubrutinib satışları 65,8 milyon RMB’ye ulaştı.

Bu rakamlar sırasıyla %27,7, %120,8 ve %37,5’lik bir yıllık büyümeyi temsil etmektedir. Bu ilaçların aylık değişimleri ise sırasıyla %-2,3, %26,3 ve %62,7 olarak gerçekleşerek kısa vadeli karışık bir eğilime ancak bir önceki yıla kıyasla genel olarak güçlü bir performansa işaret etmektedir.

Şirketin lisanslı ürünleri de etkileyici bir büyüme gösterdi. Denosumab, lenalidomid, pazopanib, trametinib, dabrafenib, ceritinib, bevacizumab ve blinatumomab satışları bir önceki yıla göre çeşitli değişiklikler göstermiş; denosumab satışları %178,6, bevacizumab %214,8 ve blinatumomab %110,2 oranında artmıştır.

Buna karşılık pazopanib ve ceritinib gibi bazı ürünlerin satışlarında sırasıyla %8,3 ve %38,0 oranında düşüş görüldü.

Bu lisanslı ürünler için aylık değişimler de dikkat çekiciydi ve genel olarak artış gösterdi. Denosumab %45,6’lık artışla başı çekerken, onu %46,1 ile blinatumomab ve %32,4 ile lenalidomid takip etti. En düşük aylık büyüme %7,8 ile ceritinib’de görüldü.

BeiGene’in finansal performansı, özellikle de tescilli ve lisanslı ilaçlarının satış büyümesi, BofA Securities’in revize fiyat hedefinde önemli bir faktördür. Yeni hedef, şirketin son dönemdeki başarılarını ve biyofarmasötik sektöründe devam eden büyüme potansiyelini yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu