Yaşam

Cengiz Bozkurt: Leyla ile Mecnun’u bir daha çekmemeliyiz

Oyuncu Cengiz Bozkurt, son olarak Tolga Örnek’in yönetmenliğindeki “Mucize Aynalar” filmiyle izleyiciyle buluştu. Filmdeki rol arkadaşı Boran Kuzum’la Birsen Altuntaş’ın YouTube kanalına konuşan Bozkurt, ‘Leyla ile Mecnun’ dizisi hakkında konuştu.

Bozkurt, ‘Leyla ile Mecnun’un yeni sezonunun çekilip çekilmeyeceği sorusuna, “Leyla ile Mecnun Exxen’de 40 bölüm çekildi. 4 sezon 10’ar bölümünden… Orada kaldı, devamı gelmeyecek. Büyük konuşmak istemiyorum. Daha önce de daha önce de ‘Yapmayız’ diye söylemiştim aslında lafımızı yemiş gibi olduk. Arkadaşların ısrarıyla çektik. Aslında ben çekilmemesi gerektiğini düşünmüştüm ama yoğun bir talep karşısında ben de duramadım” diye yanıt verdi.

‘ARTIK YERİNDE BIRAKMAMIZ LAZIM’

Dizide Aksakallı Dede’yi canlandıran ve 26 Mart’ta hayatını kaybeden Köksal Engür’ü de anan Bozkurt, “40 bölüm çektik ama ben yine de 11 yıl önce yaptığımız ilk ‘Leyla ile Mecnun’ların arşivde öylece kalması gerektiğini, üstüne de başka bir şey yapmamamız gerektiğini düşünenlerdenim. Yapmayız diye düşünüyorum ben yine. Çünkü içim el vermiyor açıkçası. Köksal Engür de vefat ettikten sonra bence artık yerinde bırakmamız lazım diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu