Ekonomi

Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları İçin Son Tarih Duyurusu

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çiftçileri uyararak, 2024 yılı Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) başvuruların 2 Ocak’ta sona ereceğini duyurdu.

Üreticiler, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2002 yılında uygulamaya konulan Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt yaptırmaya ve kayıtlarını güncellemeye devam etmektedir. Çiftçilere verilen tarımsal destek, teşvik ve hibe projelerine başvurulabilmesi için ÇKS kaydı zorunludur. Tarım ve Orman Bakanlığı’na düşük faizli kredilerden faydalanmak ve TARSİM çalışma sigortası yaptırmak. Ayrıca tarım ürünlerinin pazarlama olanaklarını artıracak, tarım ürünlerinin makul fiyatlarla tüketiciye ulaşmasını sağlayacak, alıcı ve satıcıları buluşturarak tarımsal üretim ve ticareti hızlandıracak Dijital Tarım Pazarı’na katılım için üreticilerin ÇKS’ye kayıt olmaları gerekiyor. birlikte.

2023 üretim yılında ÇKS başvurusu yapan, parsel bilgi ve belgeleri değişmeyen üreticiler, 2024 üretim yılı için ÇKS başvurularını yeni ürün bilgilerini girerek E-Devlet üzerinden yapabilecek. İlk kez başvuran çiftçiler gerekli belgelerle birlikte İl ve İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunacaklardır.

Çiftçilerin tüm bu fırsatlardan yararlanabilmesi için 2024 yılı başvuru tarihinin 2 Ocak 2024 olduğunu hatırlatan Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, olası bir yoğunlukla karşılaşmamak için çiftçilerin başvurularını son güne bırakmamaları gerektiğini belirtti. -ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu