Ekonomi

Duke Energy Florida’daki temiz enerji projeleri için 820 milyon dolarlık fiyat artışı istiyor

Duke Energy’nin Florida birimi, Florida Kamu Hizmeti Komisyonu’na 2025’ten 2027’ye kadar olan dönemde baz fiyatların yaklaşık 820 milyon dolar artırılması talebinde bulundu. Önerilen zam, şirketin daha temiz enerjiye geçişini desteklemek, şebeke verimliliğini artırmak ve 1.050 megavat kapasiteye ulaşacak 14 yeni güneş enerjisi tesisinin geliştirilmesini finanse etmek için tasarlandı.

Florida’da yaklaşık 1.97 milyon müşteriye hizmet veren şirket, oran artışının kademeli olarak yürürlüğe gireceğini belirtti. Standart 1.000 kilovat saatlik konut elektrik faturası için 2025’te 16,48 dolar, 2026’da 2,73 dolar ve 2027’de 4,93 dolarlık ek bir artışla başlayacak. Bu ayarlama, 2025’ten 2027’ye kadar her yıl baz fiyatlarda %4’lük bir artış anlamına geliyor.

Ancak Duke Energy Florida, bu yılın sonunda 2022’deki bazı sözleşmelerin sona ermesi nedeniyle müşteri faturalarının 2025’te daha düşük olmasının beklendiğini de vurguladı. Buna ek olarak, şirket yakıt ve kapasite oranlarında bir indirim için başvuruda bulunmayı öngörüyor ve bu da müşteri faturalarını 5 $ azaltabilir. Önerilen bu düşüş, yüksek arz, güçlü depolama ve ısınma talebinin azalması nedeniyle bu yıl doğal gaz fiyatlarının yaklaşık %25 düşerek Haziran 2020’den bu yana en düşük seviyesine ulaşmasına bir yanıt niteliğindedir.

Daha düşük doğal gaz maliyetlerinden kaynaklanan fiyat indirimi, Ocak 2024’ten itibaren müşterilerin halihazırda gördüğü 11,29 $’lık düşüşün üzerine eklenecektir. Bu değişikliklerin birleşik etkisi, Duke Energy Florida temiz enerji girişimlerine yatırım yaparken tüketiciler üzerindeki maliyet etkisini dengelemeyi amaçlamaktadır. Baz fiyat artışına ilişkin onay süreci Florida Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından yürütülecek.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu