Haber

El Chapo’nun eşi serbest bırakıldı

Dünyanın en ünlü uyuşturucu baronlarından biri “El Chapo (zayıf olan)”Meksikalı Joaquin Guzman olarak da bilinen Meksikalı Joaquin Guzman’ın eşi Emma Coronel, ABD’deki hapishaneden serbest bırakıldı.

Coronel, Kasım 2021’de uyuşturucu kaçakçılığı suçlamalarını kabul etti ve üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra ceza kısaltıldı.

BBC’nin haberine göre Federal Cezaevleri Ofisi Coronel’in serbest bırakıldığını doğruladı.

34 yaşındaki Coronel’in Haziran ayında federal hapishaneden serbest bırakıldığı ve Kaliforniya’daki serbest bırakılan mahkumların kaldığı yatakhaneden serbest bırakıldığı düşünülüyor.

Geçen ay el yazısıyla yazdığı bir mektupta Guzman, eşi ve iki kızının kendisini maksimum güvenlikli cezaevinde ziyaret edebilmesini istemişti.

66 yaşındaki Guzman, 2019 yılında Sinaola uyuşturucu kartelini yönetmekten suçlu bulundu. Emma Coronel, Guzman’la ilk kez 17 yaşındayken yerel bir güzellik yarışmasına katıldığında tanıştı. Babası Ines Coronel, Sinaola kartelinin üst düzey bir üyesiydi. ve şu anda uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla Meksika’da 10 yıllık hapis cezasını çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu