Teknoloji

Elon Musk’tan tepki çekecek bir karar daha! Twitter’ı ücretsiz kullananlar sınırlı sayıda DM atabilecek.

Elon Musk’ın Twitter’daki son kararı tepkilere neden oldu. Karara göre, doğrulanmamış hesapların günde Twitter’a doğrudan mesaj (DM) gönderebilme sayısı sınırlandırıldı.

DM SAYISI SINIRLI

Bir karar daha Twitter’ın işvereni Elon Musk’tan geldi. Musk, doğrulanmamış hesapların Twitter’a günlük doğrudan bildirim (DM) gönderme sayısına son vermeye karar verdi.

“KISA ZAMANDA BAZI DEĞİŞİKLİKLER YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Botları önlemek ve istenmeyen e-postaları azaltmak için bu yeni günlük sınır büyük bir tepkiye neden oldu. Twitter Basis ekibinden yapılan açıklamada, “Yakında Spam’i azaltmak için Direkt Mesajlarda bazı değişiklikler yapmaya başlayacağız. Doğrulanmamış hesaplar, günde gönderebilecekleri DM sayısına bir sınır koyacaktır.”

MUSK TWİTTER’A “THREADS” ÖZELLİĞİ GETİRİYOR

Yeni kısıtlamanın zamanlaması veya sayısı belirtilmezken, tweet, kullanıcıların hesaplarına mavi onay işaretleri ekleyen ve belirli yeni özelliklere erken erişim sağlayan aylık abonelik hizmeti olan Twitter Blue’ya kaydolmak için bir kişi paylaştı. Öte yandan Musk’ın yakın zamanda Threads isimli yeni bir özelliği ekleyeceğini duyurması dikkat çekti. Şu anda, Twitter Blue aboneleri 10.000 karakterle yazabilirken, abone olmayanlar 280 karakterle sınırlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu