Haber

Erdoğan, İzmir’de Millet İttifakını hedef aldı: Böyle bir tablo var mı?

İZMİR – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri kapsamında İzmir’de miting düzenliyor. Ancak saat 15.00’te başlaması beklenen mitingin saat 16.00’da başlayacağı bildirildi. Erdoğan, konuşmasına gecikmeli de olsa mitingde başladı.

ORTA YOLLAR KAPALI

Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak miting öncesi Alsancak’ta polisin yoğun önlem alması dikkat çekti. Yollar birçok noktada trafiğe kapatılırken, Alsancak’a çıkan tüm güzergâhlarda resmi ve sivil polis ekipleri konuşlandırıldı. Meydandaki ara sokaklar polis barikatlarıyla kapatıldı. Kordon yine polis barikatları tarafından abluka altına alındı.

Miting öncesi birçok noktada polis barikatları kuruldu.

ALSANCAK’A FERİBOT ULAŞIMI DURDU

Öte yandan İzmir Valiliği, Erdoğan’ın miting yapacağı gerekçesiyle Alsancak İskelesi’nin kapatılacağını duyurdu. İZDENİZ’den yapılan açıklamada, İzmir Valiliği’nin aldığı güvenlik önlemleri kapsamında seferlerin Pasaport İskelesi’nden devam edeceği belirtilerek, “29 Nisan Cumartesi ve 01 Mayıs Pazartesi günleri Alsancak İskelesi kalkacak. İzmir Valiliği tarafından alınan güvenlik önlemleri kapsamında 08:00 – 20:00 saatleri arasında kapalı olacaktır. Belirtilen saatler arasındaki seferler, Pasaport İskelesi’nden devam edecektir. Belirlenen tarihlerde alınan veya alınacak güvenlik önlemleri nedeniyle gecikme/iptal gibi aksiliklerin en aza indirilmesi amacıyla gerekli tüm düzenlemeler planlanmıştır.

ÇEVRE İLLERDEN OTOBÜSLE GELDİLER

AK Parti İzmir İl Teşkilatı tarafından hazırlıkları yapılan miting için başta İzmir’in ilçeleri olmak üzere birçok ilden otobüslerin kaldırılması dikkat çekti. İstanbul ve farklı iller plakalı otobüsler mitinge katılacakları alana getirildi. AK Parti ve MHP pankartları yeniden sokaklara asılırken, Alsancak Gar’a da Erdoğan’ın fotoğrafının olduğu pankart asıldı.

ERDOĞAN: BÖYLE MASA VAR MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin gecikmeli başlayan İzmir mitinginde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Kemal Kemal Bey bulduğu herkese cumhurbaşkanlığı hediye etti, böyle bir devlet böyle yönetilir mi? Bu millet, bu muhteşem katılım sana yürü Kemal demez. Bu masa öyle bir masadır ki herkes 7 ayağı birbirine dolanmış biri ne derse diğeri inkar ediyor böyle masa olur mu? söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

GENÇLER KİMİNLE YÜRÜYECEĞİNİ BİLİR: Kıymetli İzmirliler, başımızın tacı, kıymetli hanımlar, kıymetli gençler, kıymetli kardeşlerim, sizleri en kalbi duygu ve özlemle selamlıyorum. Son günlerde doktor tavsiyesi ile programlarıma katılamadım. Ankara’dan canlı bağlantı ile katıldığımız programlar oldu. TEKNOFEST’te bugün İstanbul Yeşilköy’de 360 ​​bin kişiyle bir aradaydık. Çünkü gençlik kiminle yürümesini bilir.

Sayın KEMAL: 21 yıldır Dadaloğlu’ndan aldığımız ilhamla yürüyerek bugünlere geldik. Vesayet tehditlerinden korkmadık. Terör örgütünün saldırılarından korkmadık. Kemal Bey gibi biz de onların uzantılarıyla gidip pazarlık yapmadık. Sayın Kemal’in Meclis’te Kandil’in temsilcileriyle kapalı kapılar ardında görüştüklerini açıklar mısınız? Böyle bir insan İzmir’e yakışır mı? Bu seçim, 14 Mayıs’ta Kemal Bey’i uğurlama seçimi olmalıdır. Bunu yapmaya hazır mıyız? Muhteşem kalabalığı görünce sana inanıyorum. İzmir kararını verdi.

Konuşuyor ve İzmir’in daha iyisine layık olduğunu söylüyor. DOĞRU. Peki İzmir’in büyükşehir belediyesi var, her yağmurda İzmir’e ne oluyor… AK Parti İzmir’e getirmişken bu nasıl bir nankörlüktür? Eskiden İstanbul’dan İzmir’e 7 buçuk saatte gelirdik, şimdi 3 saat 15 dakika. Manisa İzmir’in ortasındaki o geçitler neydi? Yolları açtık mı? Bütün bu yolları açan bizleriz. İzmir Menderes Havalimanı’nı kim yaptı? İzmir’e bu yakışırdı. Stadyumlar yaptık mı? Daha iyisini hak ettiğini söylüyorsun… Her şeyi yaptık, yapacağız. Daha iyisini hak ettiğini söylüyor. Biz gerekeni yaptık Kemal Bey. İzmir’i çöplükten, çukurdan kurtaramadınız.

TCG Anadolu, Alsancak Limanı’na geliyor. Seyahat etmeyi unutmayın. Geçen haftayı burada geçirdik. Finali burada yapalım dedik. Türkiye Asrını kim kuracak sizler… Gençler, Türkiye Asrını kurmaya hazırlanın.

İŞTE BİRBİRİNE DÖNEN 7 AYAKLI BİR MASA: Bakın 7’li değil 9’lu olarak sunuldu. Bu tablodan ne çıkıyor? Kemal Bey her bulduğuna başkan yardımcılığı verdi, böyle bir devlet yönetilir mi? Bu millet, bu muhteşem katılım sana yürü demeyecek Kemal. Bu masa öyle bir masadır ki görünen 7 ayağı birbirine dolanmıştır. Biri ne derse diğeri inkar ediyor. Böyle bir tablo var mı? Hangi masanın böyle çarpık ayakları var? Biri diyor ki HDP’ye söz verildi. Diğeri reddediyor. Kandil ne diyor, oyumuz Kılıçdaroğlu’na. Terör örgütünün liderleri orada. İzmir Kandil’e evet diyecek mi? Buna en hoş yanıtı 14 Mayıs’ta verecek.

BU MİLLETİN AİLE KURUMU SAĞLAMDIR: Tefecilerden 300 milyar dolar bulduk, hemen getireceğiz diyor. ‘Bıktık bu yalanlardan, bulduysanız bu parayı alın getirin, niye getirdiniz’ dedik. Merkez Bankası’na verecekseniz diğer bankalara verin ama boş boş konuşmayın. Bunlar esrar, eroin kaçakçıları. Onlardan aldıkları parayı buraya getirecekti, yok öyle bir şey. Hayatları saçmalık.

Bu milletin aile kurumu sağlamdır, LGBT’liler bu milletin içinden çıkamaz. Her biri farklı bir telde çalıyor. Kendilerinin kumar masası, rulet masası dedikleri masa çıktı. Nerede duracakları belli değil. Böyle çarpık çıplak ayaklı bir masa var mı?

Bu ülkede menşe ve mezhep siyaseti nedeniyle yaşanan acıların bir daha tekrarlanmaması için nice sessiz devrimler hayata geçirdik. Ülkemizde deprem tehdidi altındaki şehirlerden biri olan İzmir’in kentsel dönüşümünü tamamlayacak olan bizleriz ve bir şey olmayacak.

(DUVAR)

haber-semdinli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu