Yaşam

Gösterilerde Dans Eden Atların Eğitimindeki Zulmü Gördüğünüzde Canınız Acıyacak!

“Atların dansı” Adıyla düzenlenen gösterilerde sahneye çıkan atların eğitim görüntüleri yürekleri dağlıyor. Dans hareketlerinin zorla öğretildiği anlar “sözde” eğitimcilerDurumundan oldukça memnun…

İçeriğe geçmeden önce şunu söylemekte fayda var. Atların eğlence aracı haline getirilmesini her ne kadar tasvip etmesek de bazı eğitmenler atlara zarar vermek yerine onlarla güçlü bağlar kuruyor. sabırlaBazı hareketleri öğretiyorlar.

Hareket kabiliyeti kısıtlı olan atlara kalaslar üzerinde işkence yapılıyor.

Görüntülerin çoğu Meksika ve Pakistan’dan geliyor. Bu ülkelerde at sahipleri “dans eğitimi” için atlarını sopalara bağlar ve atlar kalasların üzerine yerleştirilir. Genellikle iki kişi atın önünde durur ve onu sağa sola yönlendirirken, bir kişi de arkasında durarak ayaklarını işaret eder. bir sopayla ya da kırbaçlaisabetler.

Sahipler veya eğitmenler atalarına dans etmeyi öğrettiklerini düşünüyorlar. Aslında atlar yaralanmaktan korkuyorlarSopalardan, kırbaçlardan kaçıyorlar.

Atların kafalarını saatlerce bağlı tutabilirler.

Atların baş ve boyun hareketlerini beğenmedikleri için atın kafasını çok yükseğe bağlarlar veya göğsüne bağlarlar. Atın boyun kasları çok gergin olduğu için sahibiyle mücadele edemeyecek duruma gelir. Mahkum edildi.

Atlar nörolojik ve fiziksel hasara uğrar.

Uygulanan şiddet nedeniyle vücutlarından çok sayıda yaralanan atlar, sinir sıkışması Bundan dolayı nörolojik sorunlar da yaşıyorlar. Duygusal olarak travmaMaalesef bu pek çok atın maruz kaldığı durumlardan sadece bir tanesidir.

Atların zevk için teşhir edildiği diğer sahnelerde de durum içler acısı:

Umarız bir gün bu eğlence sona erer ve tüm hayvanlar gibi atlara da olması gerektiği gibi davranılır. doğal yaşamındahayatları.

yesilli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu