Haber

Hizbullah’tan ABD’den son dakika açıklaması! Resmî olarak açıkladılar! Flash İran itirafı

Son dakika Hizbullah haberi:Irak ve Suriye’deki ABD üslerine yönelik saldırılar devam ederken, Irak Hizbullah’ından çarpıcı bir ABD açıklaması geldi.

Ketaib Hizbullah Genel Sekreteri Ebu Hüseyin Himeydavi konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Ketaib Hizbullah’ın kararlılıkla, kendi iradesiyle ve başkalarının hiçbir müdahalesine maruz kalmadan Gazze’deki mazlum halka destek olmaya karar verdiği belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

‘İRAN, AMERİKAN İŞGAL GÜÇLERİNE YÖNELİK SALDIRILARA KARŞI OLUYORDU’

“Özellikle İslam Cumhuriyeti’ndeki (İran’daki) kardeşlerimiz, cihad konusunda nasıl çalıştığımızı bilmiyorlar ve Amerikan işgal güçlerinin Irak ve Suriye’deki baskısına ve tırmanmasına sıklıkla karşı çıkıyorlar. İnsani ve ideolojik misyonumuzu en iyi şekilde yerine getirmeye kararlıyız.” Zor ve en ağır şartlarda, hukuki ve ahlaki standartları dikkate alarak, akılcı, bilinçli ve dikkatli çalıştık.

HİZBULLAH ABD ÜSLERİNE YÖNELİK SALDIRILARI DURDURDU

İşgalci güçlere (ABD) karşı askeri operasyonları askıya aldığımızı duyuyoruz. Gazze’deki halkımızı başka yöntemlerle savunmaya devam edeceğiz.”

Açıklamada, Hizbullah milislerinin ABD’nin her türlü eylemine maruz kaldığı belirtildi. “pasif savunmada”Olmaları istendi.

ABD’DEN HİZBULLAH’A CEVAP

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Irak Hizbullahı’nın saldırıları durdurma kararına ilişkin açıklamasında: “Eylemler sözlerden daha yüksek sesle konuşur.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu