Haber

ICESCO Genel Direktörü: İsrail Gazze’de uluslararası yasaları hiçe sayıyor

İslam Dünyası Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (ICESCO) Genel Müdürü Salim bin Muhammed el Malik, İsrail’in Gazze’de tüm uluslararası yasa ve normları hiçe saydığını söyledi.

Malik, ICESCO’nun sivil toplum kuruluşu Şiddet ve Aşırılık Gözlemevi ortaklığında Fas’ın başkenti Rabat’ta 3. kez düzenlenen Şiddet İçeren Aşırıcılıkla Mücadele Uluslararası Konferansı’nda konuştu.

ICESCO Genel Direktörü Malik, “İsrail’in Filistin’e yönelik tüm uluslararası yasa ve normları hiçe sayan saldırılarını kınadığını” söyledi.

Malik, aşırılıkçıların gelişmiş bağlantı araçlarından faydalanabileceği uyarısında bulunarak, “Araştırmalar, çocukları şiddete sürükleyen en yaygın nedenlerin arasında video oyunlarının yer aldığını gösteriyor.” dedi. söz konusu.

Şiddet ve aşırıcılıkla mücadelenin ele alınacağı konferansa, 15 Kasım’a kadar sürecek konferansa, alanında uzman bölgesel ve uluslararası kuruluşların temsilcileri katılıyor.

İsrail’in Gazze baskınlarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. -Aksa”nın ardından İsrail ordusu da ağır hava koşulları nedeniyle Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde 46’sı, kuzeyde ise Lübnan sınırında 6’sı çatışmalarda olmak üzere 365’i asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre İsrail’in saldırılarında ölenlerin sayısı 11 bin 320’yi aştı; bu kişilerin en az 4 bin 650’si çocuk, 3 bin 145’i ise kadındı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 197 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, onbinlerce yaralı ve sivilin barındığı Gazze’deki onlarca hastanenin kampüslerini veya ana binalarını tahliyeye zorlamak için vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 74 Hizbullah üyesi hayatını kaybetti.

haber-fatsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu