Ekonomi

İletişim Sektörüne Son Haftada En Yüksek Giriş Kaydedildi – BofA

Bank of America analistleri bu haftanın hisse senedi müşteri akışı trendleri güncellemesinde iletişim hizmetleri hisselerine yapılan yatırımın yeni bir yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi.

Analistler, irtibat hizmetleri bölümünün, varsayımlardaki dengeli artışlar, etkileyici fayda raporları ve beklenmedik temettü beyanı nedeniyle, bir önceki haftanın rekorundan bu yana en yüksek seviyedeki benzeri görülmemiş yatırım girişleriyle bir hafta daha yaşadığını söyledi.

Bu dönem aynı zamanda Bank of America’nın bildirdiğine göre en uzun yatırım alımları dizisini de (15 hafta) sürdürdü.

Öte yandan, geçtiğimiz hafta Bank of America’nın müşterileri ABD hisse senetlerinin net satıcıları oldu, bireysel hisse senetleri sattı ve borsada işlem gören fonlar satın aldı. Ancak yılın başından bu yana Bank of America’nın müşterileri büyük hisse senedi alıcıları oldu; net alımları 4,4 milyar dolar olurken, borsada işlem gören fonların net satışı 0,4 milyar dolardı.

“Hedge fonu müşterileri geçen hafta ağırlıklı olarak hisse senedi satın alırken, hem kurumsal hem de bireysel müşteriler hisse senedi sattı. Bu, önceki haftanın yatırım girişleriyle karşılaştırıldığında bir değişimi temsil ediyor.”

Geçtiğimiz hafta teknoloji ve finans sektörleri en önemli yatırım çıkışlarını yaşarken, birleşme ve satın alma faaliyetlerindeki artışın etkisiyle sağlık sektörü üst üste altıncı hafta yatırım girişini yaşadı ve bu da sektörün görünümünü iyileştirdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu