Haber

İngiliz turistlerin Antalya tatili kabusa döndü! Beş yıldızlı otelde kalan yüzlerce kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

antalya ‘de beş yıldızlı bir otelde meydana gelen ve başta salmonella olmak üzere çok sayıda zehirlenme vakasının yer aldığı olay, İngiliz basınında geniş yer buldu. İngiltere’den çok sayıda turist zehirlenme nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı durumu araştırmak için harekete geçti.

SALMONELLA TESPİT EDİLDİ

Antalya’da beş yıldızlı bir otele giden İngiliz turistler, gıda zehirlenmesi vakalarıyla karşılaştı. Bazı turistlerin hastaneye başvurmaları sonucunda “salmonella” ve “E. coli (Coli bacillus)” gibi bakterilerin tespit edildiği belirtildi. Otelde kalan çocuklar ve yetişkinler arasından birçoğu hastaneye kaldırıldı ve yüzlerce kişinin seyahat acentesine dava açmayı planladığı bildirildi.

“TÜRKİYE’DEN DÖNEN TURİSTLERLE İLGİLİ TARTIŞMALARI ARAŞTIRIYORUZ”

İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı da zehirlenme raporlarının ardından soruşturma başlattı. Soruşturmanın amacının bu hastalıkların kaynağını bulmak olduğu belirtildi. İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı’ndan Dr. Lesley Larkin de bir açıklama yaptı. İzleme, Gastrointestinal Patojenler ve Gıda Güvenliğinden sorumlu kurumun başkanı Larkin, “Kurum olarak Türkiye’den dönen turistlerle ilgili iddiaları araştırıyoruz. Türkiye’den yeni döndüyseniz ve herhangi bir rahatsızlık belirtisinden endişe ediyorsanız, doktorunuza danışmanızı öneririz.”

“ARTIK TAZE YEMEKLER YEMEKLERE EKLENİYOR” İDDİASI

Turistler, açık büfe olarak hizmet veren otelde yemeklerin uygun olmayan koşullarda verildiğini, artan yemeklere taze yiyeceklerin eklendiğini, tabak, bardak, çatal-bıçak ve kaşıkların kirli olarak servis edildiğini dile getirdiler. Ayrıca yemeğin düzgün pişmediğini savunmuşlardır.

OTELDE HİÇBİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Mail on Sunday gazetesinin özel haberine göre İngiliz turizm ajansı TUI, gıda zehirlenmesinin otelden kaynaklanmadığını ve norovirüs olduğunu iddia etti. Otel ise konuyla ilgili gelişigüzel bir açıklama yapmadı.

belenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu