Haber

İsmail Ertekin: “Hakemler bütün hataları bize yapıyor””

Bursaspor Teknik Yöneticisi İsmail Ertekin, hakem kararlarından sıkıntı yandı. Ertekin, “Bu ligde hakemler inanılmaz derecede kötüler. Bütün hataları da bize yapıyorlar. Sezon başından beri böyle Aleyhimize kararlar veriyorlar. Sanki özel yapıyorlarmış gibi. Alınıyoruz. Onları da yenmek zorunda kalacağız gibi görünüyor” dedi.

Bursaspor Teknik Yöneticisi İsmail Ertekin, Isparta 32 Spor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, öncelikle Menemen FK maçıyla ilgili olarak, “Geçen hafta oldukça iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum. İkinci yarı bölüm bölüm zorlandık, topu rakibe verdik. Ama mücadele gücümüzü bırakmadık. Maçın sonuna doğru daha iyi işler çıkarttık. Sona doğru da golü bulduk ve kazandık. İlk kez deplasmanda galip gelmemiz bize artı oldu. Bu tür maçları daha iyi oynayıp iyi skorla bitirmek istiyoruz. Oyunumuzu geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Taraftarımızın olumlu desteğine ihtiyacımız var”

Her geçen gün artıya gerçek gideceklerini söyleyen İsmail Ertekin, “Ben çocuklara güvendiğimden söylüyorum. Bu ligin yabancısıydılar. Artık onu attılar üstlerinden. Allah’ın müsaadesiyle bu hafta da kazanıp, sıralamadaki yerimiz de üste gidecek. Yarın öbür gün öteki şeyler de düşünebiliriz. Yeterli bir kadroyla oynayacağız. Topu verirseniz âlâ oynuyorlar. Biz baskı yapacağız. Kazanmak için tüm uğraşımızı ortaya koyacağız. Taraftarımızın da olumlu takviyesine gereksinimimiz var. Şayet bizlere takviyelerini esirgemezlerse maç sonu onlara galibiyet armağan edeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Hakemler bütün kusurları bize yapıyorlar”

Bursaspor Teknik Yöneticisi İsmail Ertekin, hakemlerle ilgili sert kelamlar sarf etti. Ertekin, “Bu ligde hakemler inanılmaz derecede kötüler. Bütün hataları da bize yapıyorlar. Sezon başından beri böyle Aleyhimize kararlar veriyorlar. Sanki özel yapıyorlarmış gibi. Alınıyoruz. Onları da yenmek zorunda kalacağız gibi görünüyor” sözlerini kullandı. Kadroya sağlanan mental takviyeden de bahseden Ertekin, “Takımın kendine olan inançları düşüktü. Yardımcılarımız ve dışarıdan aldığımız dayanakla mental manada da değerli gelişmeler gerçekleştirdik. Epey memnunuz” dedi.

Transfer tahtasında son durum

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, transfer tahtası ile ilgili sorulan bir soruya, “Bursa isterse tahta açılır. Fakat bizlerin tek başına çözebileceği şeyler değil. Sanayi kenti dediğimiz, övündüğümüz Bursa olarak bu borcu ödeyemiyorsak bir yerlere bir şeyler sormak lazım” cevabını verdi. Altyapıdan takviyeler olacağını söyleyen Ertekin, “Altyapıdan mecburen destekler olacak. Aldığımız rapora nazaran hareket ediyoruz. Transferimiz açık değil o yüzden kimsenin de gitmeye niyeti yok. Biz kendi oyuncularımızla birlikte bir üst lige çıkmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ertekin ayrıca sakatlıkları devam eden Samet ve Hasan’ın bu hafta forma giyemeyeceğini belirterek, “Hasta olan futbolcularımız var. Bir kaç oyuncumuz gribe yakalandı. Umarım hafta sonuna kadar düzelirler” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu