Haber

Mansur Yavaş aday mı? Altı masa adayı Mansur Yavaş mıydı? 6 masa adayı kim biliyor musunuz?

Mansur Yavaş aday? Mansur Yavaş’ın aday olup olmadığı merak ediliyor. Altılı masanın üyeleri bugün cumhurbaşkanı adayını belirlemek için toplanıyor. Peki Mansur Yavaş aday mı? Altı masa adayı Mansur Yavaş mıydı? 6 masa adayı kim biliyor musunuz? detay…

MANSUR YAVAŞ ADAY MI?

6’lı masa toplantıları sürerken cumhurbaşkanlığı adaylığı için adı geçen isimler arasında yer alan Mansur Yavaş’ın aday olup olmayacağı belli olmadı. Mansur Yavaş, adaylık için 6. tablodaki karara işaret etti. Yavaş, 6’lı masa ne karar verirse destek vereceklerini, aday olması halinde aday olabileceğini açıkladı. Peki Mansur Yavaş’ın aday olup olmayacağı ya da bu süreçte adı geçen bir başka ismin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı henüz belli değil.

Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde “Altı Tablolar beni aday gösterirse görevimdir” diyerek, “O halde bu benim görevim ama Sayın Başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine aykırı hareket etmem mümkün değil” dedi. .

Cumhurbaşkanlığı adayını belirlemek için bir araya gelen 6’lı Masa toplantısı sona erdi. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşmaya varıldığı belirtilerek, “Ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası üzerinde mutabakata vardık. Saadet Partisi ev sahipliğinde tekrar görüşeceğiz. nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmaktır.” sözlerini kullandı.

6’LI MASADA KİM VAR?

6’lı tablodaki isimler şöyle:

  • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener
  • SP Genel Lideri Temel Karamollaoğlu
  • DP Genel Başkanı Gültekin Uysal
  • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan
  • Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu