Ekonomi

Marmarabirlik Ortaklarına 137 Milyon TL Ödeyecek

Marmarabirlik, 10 Kasım 2023 Cuma günü ortaklarına 137 milyon lira ödeyecek. 2023-2024 eser alım kampanyası devam eden Marmarabirlik, bugüne kadar 4.600 ton eser satın aldı.

Kooperatif yönetim kurulu yetki ve sorumluluğunda 24 Ekim 2023 tarihinde ürün alımlarına başlayan Marmarabirlik, bugüne kadar 4.600 ton ürün satın aldı. Üreticilerin 24 Ekim – 3 Kasım tarihleri ​​arasında teslim ettikleri işlerden alacaklarının yüzde 50’si karşılığında toplam 137 milyon TL ödenecek. Marmarabirlik, ortaklarına ilk ödemeyi 10 Kasım Cuma günü yapacak. Ziraat Bankası ATM’lerinden çalışma ücretlerini alabilecekler.

2023/24 mali yılı ürün alım kampanyasında Marmarabirlik Yönetim Kurulu tarafından belirlenen ürün alım fiyatlarının üreticileri sevindirdiğini belirten Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, “Açıklanan ürün alım fiyatları zeytin ve zeytinyağında büyük ses getirdi” bölümünde yapımcı mağdur edilmedi, alın terinin ve emeğinin karşılığını aldı.” Günümüzde tarım ürünleri arasında en karlı ürün zeytindir. Bu fiyatlar üç yıldır üreticilerin önünü açtı. Zeytin toplayan üreticilerimiz, üreticinin makbuzunu görünce seviniyor. Çünkü 1 sepet (30 kg) zeytinin karşılığı yaklaşık 3.500 TL’dir. 1 sepet zeytin ve 1’çeyrek altın alınabilir. Üreticimiz sofralık zeytinin geri dönüşünü bu şekilde görebilir. Şimdi sıra üreticimizde. Marmarabirlik ne kadar büyüyüp satışlarını artırdıkça halkın refah düzeyi de o kadar yüksek oluyor. ortaklarımız” dedi.

Ürün fiyat ödemelerine ilişkin açıklama yapan Başkan Asa, “Marmarabirlik, iri taneli hububat talebi nedeniyle ürün alım fiyatlarında güncelleme yaparak ortaklarına destek vererek piyasa fiyatlarıyla uyumu sağladı. Ürün alımları tüm ilçelerde yavaş yavaş devam ediyor. kooperatiflerimiz.Piyasadaki alıcı sayısı oldukça azaldı.Üretici Ortaklarımızın Marmarabirlik’i tercih etmesinden dolayı ürün teslimatlarında yoğunluk yaşanıyor.Ortaklarımızdan bu konuda anlayış bekliyoruz.Ortaklarımıza ilk ödeme Ödeme takvimi çerçevesi ise 10 Kasım Cuma günü yapılacak. Üreticisini koruyan ve kollayan bir anlayışla hareket eden Marmarabirlik Yönetim Kurulu, bugüne kadar üreticilerine destek oldu ve olmaya devam edecek. “Devam edecek” dedi. dedi. -BURSA

haber-kinik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu