Teknoloji

Microsoft, Copilot’u Windows 10’a getirecek mi getirmeyecek mi?

Bu yıl 23-25 ​​Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenen Microsoft Build etkinliğinde birçok yeni duyuru yapıldı. Bunlardan en değerlisi kullanıcılara günlük aktivitelerinde yardımcı olurken aynı zamanda faydalı bilgiler sağlamasıdır. üretken yapay zeka tabanlı Copilot . Ancak Copilot, Windows 11 için tanıtıldı ve Windows 10’a gelip gelmeyeceği konusunda hep çelişkili ifadeler duyduk.

Artık Microsoft, Copilot’u Windows 10 kullanıcılarına da sunmayı planlıyor gibi görünüyor. Windows Central tarafından yayınlanan habere göre şirketin bu kararının ardındaki temel neden, Copilot’a daha fazla kullanıcı eklemek ve böylece bu fikri gelecekte geliştiricilere satmak.

Ayrıca Microsoft, Windows 11’deki 400 milyona kıyasla Copilot’un 1,4 milyar cihazda mevcut olduğunu söyleyebildiğinde, geliştiricileri Copilot için eklentiler oluşturmaya daha kolay ikna edebilecek. Rapora göre Windows Copilot, Windows 11’e benzer şekilde çalışacak. Söz konusu düğme, görev çubuğunda yer alacak ve şu anda Windows 11’de sunduğu deneyimin aynısını sunacak.

Raporda ayrıca Windows 10 ve Windows 11’deki Copilot deneyiminin, eklenti uyumluluğu da dahil olmak üzere aynı olacağı belirtiliyor.

Windows Copilot, Dijital Piyasalar Yasası nedeniyle şu anda Avrupa Birliği’nde kullanılamıyor, bu nedenle Copilot Windows 10’da başlatıldığında bunun değişip değişmeyeceğini görmek gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu