Yaşam

Öğrenciler Bayraklı’nın kitap kafelerine akın ediyor!

Açtığı Kitap Kafeler ile çocukları ve yetişkinleri kitap okumaya teşvik eden Bayraklı Belediyesi, Kütüphane Haftası’nda yüzlerce öğrenciyi ağırladı. İstedikleri kitaba ulaşmanın en kolay yolunun keyfini çıkaran öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde masal okuyarak kütüphanelerin önemi hakkında bilgi aldılar. Önder Serdar Sandal, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin kitaplara erişimini kolaylaştırmak ve onları okumaya teşvik etmek için çalışıyoruz” dedi.

KİTAP KAFE’DE MASAL ZAMANI

Eğitime yaptığı yatırımlarla fark yaratan Bayraklı Belediyesi’nin sosyal tesislerde hayata geçirdiği Kitap Kafeler, öğrencilerin ilgi odağı oldu. Kütüphane Haftası boyunca yüzlerce öğrenci belediyenin kitap kafelerini ziyaret ederek okuma ve çalışma fırsatı buldu. Ömer Özkan İlkokulu öğrencileri de kitap kafede Masal Saati dersi verdi. Öğretmenleri eşliğinde masal kitaplarını okuyan öğrenciler de kütüphanelerin değeri hakkında bilgilendirildi. Öğrenciler, Lider Sandal’a eğitime ve kitap kafe uygulamalarına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

“GELECEĞE HAZIRLANIYORUZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Okul öncesi eğitim kurumlarımızda geleceğin başarılı bireylerini yetiştirirken bir yandan da kitap kafelerimizle toplumun her kesimine okuma alışkanlığı kazandırıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-bahcesaray.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu