Haber

Ordu’da İlkokul Öğrencileri Yeteneklerini Sergiledi

Minik öğrenciler hünerlerini sergiledi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü dönem sonu etkinlik projesi kapsamında Ordu’da ilkokul öğrencileri yetenek yarışması düzenledi.

ORDU – Ordu’da ilkokul öğrencileri dönem sonu etkinlik projesi kapsamında düzenlenen yetenek yarışmasında hünerlerini sergilediler. 32 grubun katıldığı yarışta öğrenciler heyete göre daha fazla puan almaya çalıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dönem sonu etkinlik haftası kapsamında 15-18 Ocak tarihleri ​​arasında okullarda 4 günlük etkinlikler düzenlendi. Öğrenciler sanat, bilim, kültür ve spor etkinliklerine katıldı. Ordu Haki Yener İlköğretim Okulu’nda 4 gün boyunca gerçekleştirilen 18 etkinliğin yanı sıra 32 grubun katılımıyla ‘Yetenek Senden Haki’yi Yener’ adlı bir yarış düzenlendi. Yarışta dereceye giren öğrencilere hediyeler verilecek.

Düzenlenen yarışmalarda öğrenciler spor, sanat, müzik ve çeşitli alanlardaki yeteneklerini sergiledi. Yarışmada öğrenciler bireysel ve grup halinde sahneye çıkarken, öğretmen komitelerinin verdiği puanlara göre de kazananlar belirlendi.

Haki Yener İlköğretim Okulu Müdürü Levent Özengin, “Milli Eğitim Bakanlığımız bu yıl ilk defa, dönem sonu faaliyet projesi çerçevesinde tüm illerdeki okullarda çocukların okul yılını verimli geçirmelerini sağlayacak bir proje başlattı. Karneye bir hafta kala daha eğlenceli ve öğretici aktivitelerle Haki Yener İlkokulu olarak bu proje çerçevesinde planlarımızı tamamladık.Haftamızı çocuklarımıza sinema günleri, ebru günleri şeklinde daha şenlikli geçecek şekilde planladık. sanat, kokulu taş uygulaması ve gezi etkinlikleri Faaliyetlerimizin son gününde ‘Yetenek Sensin Haki Yener’ yarışı ile 32 grubun katılımıyla yetenek yarışı gerçekleştirdik.Öğrencilerimiz sanata, spora, müziğe ilgi duydu ve farklı etkinliklerle, “Çeşitli alanlarda yeteneklerini sergilediler. Heyet üyelerimizin verdiği puanları da değerlendirdik” dedi.

“Çocuklar dönem sonu haftasında eğlenerek öğreniyor”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği projeyle çocukların eğlenerek öğrendiklerini belirten Müdür Özengin, “Bakanlığımız bu projeyi çocuklarımızın sanatla, bilimle, kültürle ve sporla daha fazla iç içe olması ve daha önce eğlenceli vakit geçirmesi için yaptı. Karne haftası.Biz de bu projeyi yaptık “Geçen hafta okulumuzda gerçekleştirdik ve çok yoğun geçti. Yetenek yarışmaları sonrasında komite üyelerimizin verdiği puanlara göre ilk 3 yarışmacıyı seçtik ve bu öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşvik amaçlı hediyeler verilecek” dedi.

Yarışma programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Kına, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu