Haber

Özlem ve Tayyar Öz Çiftine Savcılıktan Kötü Haber: Hakaret Yok, Sadece Eleştiri!

Sosyal medyadaki paylaşımlarının ardından savcılığın haklarında soruşturma başlattığı Hasret ve Tayyar Öz çifti, kendilerine yapılan bazı yorumların ardından savcılığa başvurdu ancak istedikleri sonucu alamadı. Savcılık, yapılan yorumların hakaret olmadığını ancak eleştiri kapsamında olduğunu belirtti.

Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından dikkat çeken bir diğer çift ise Hasret ve Tayyar Öz oldu.

Lüks paylaşımlarının ardından araştırılan fenomenler arasında yer alan Öz çiftinin mal varlıklarının dondurulmasına karar verildi.

Sabah Gazetesi’nden Dilek Kaya’nın haberine göre; Hakkında ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’, ‘gayrimeşru mal varlığını gizlemek’, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’, ‘gayri meşru mal varlığının kaynağını gizlemek’, ‘sahtecilik’ olmak üzere 5 ayrı suçtan soruşturma başlatıldı. resmi evrak’ ve ‘Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’. Mal varlıklarına el konulan Tayyar ve Hasret Öz çifti, haklarında yazılan yorumlara savaş ilan etti.

Öz çifti, Yağmur Ç. isimli kişinin sosyal medya hesabından, “Özlem Öz, etkileşimi artırmak için videolarında bebeklerini çimdikleyerek ağlatıyor. Tayyar Öz doktor olmasına rağmen çok fazla zayıflama hapı satıyor. Zayıflama yüzünden ölenler var.” Bu hapları alanlar yarın ya da ertesi gün ölse bile satıcıların umurunda olmaz. Bu sadece etkileşim. “Sanki camilerden, kutsal yerlerden video çekip yayınlıyorlar” paylaşımıyla ilgili savcıya şikayette bulundu. onlar için reklamlar.”

Savcılık ise belgede söz konusu yoruma ilişkin herhangi bir delil bulunmadığını, ayrıca iddia edilen yorumların hakaret değil eleştiri niteliğinde olduğunu vurguladı.

Hakaret suçunun herhangi bir unsurunun bulunmadığını belirten savcılık, Öz çiftinin şikayeti üzerine “sesli, yazılı veya görüntülü mesajla hakaret” suçundan başlatılan soruşturmaya kovuşturma yapılmamasına karar verdi.

haber-sarikaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu