Teknoloji

“Robot musun yoksa insan mısın?” Robotlar testlerini insanlardan daha iyi yaptı!

İnternette gezinirken bazı siteler izleyici trafiğini kontrol edebilmek için önümüze bir takım testler koyuyor. Bu testlerden bazıları captcha testleridir.

Web siteleri, çevrimiçi sistemleri ve formları çeşitli amaçlarla siteleri günlük olarak tarayan otomatik robotlardan korumak için captcha’ları kullanır.

Ancak California Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırma, günümüz robotlarının captcha zorluklarını çözmede insanlardan daha iyi ve daha hızlı olduğunu gösteriyor.

BOT AYAKKABI ‘ROBOT MUSUNUZ, İNSAN MISINIZ?’ İNSANLARDAN DAHA SORUNSUZ TESTLER YAPILIYOR

The Independent’ın bildirdiğine göre çalışma, tümü bir çeşit captcha robot koruması kullanılarak 100’den fazla farklı sitede gerçekleştirildi. 1.000 kişiden 10 captcha testi yapması istendi ve ardından farklı botlar tarafından hem zaman hem de doğruluk açısından test edildi.

Bunun sonucu olarak İnsanların doğruluk oranı %50-85’tir.sahipken botların doğruluk oranı yüzde 85-100’dür.sahip olduğu bulundu.

şimdi çalış “hakem incelemesinden”Geçmediği ve sadece bilimsel raporların dijital olarak önceden yayınlandığı bir platform olan Arxiv’de gerçekleştiği belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu