Haber

Salipazarı’nda arıcılara arılarda bahar bakımı eğitimi verildi

Samsun’un Salipazarı ilçesinde arıcılara yönelik eğitim programı düzenlendi.

Ziraat Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen Arılarda İlkbahar Bakımı eğitim programında konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ali Korkmaz, arıcılıkta verimli bir nektar akış döngüsüne sahip olmanın kurallarından birinin de kovan bakımı yapmak olduğunu söyledi. bahar ayları

İlkbaharda ilk yapılması gereken şeyin hava sıcaklığının uygun sıcaklığa çıkması olduğunu belirten Korkmaz, kovanlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. söz konusu.

Eğitim programına katılan arıcıların sorularını yanıtlayan Korkmaz, “Bahar döneminde kovanda yavru üretimi başlar, besin tüketimi ve tarla arılarının işi artar. Arıların bu ihtiyaçlarını karşılamak için kovanlardan alınması gerekir. nektar ve polen bulabilecekleri alanlara yönelirler.Ancak tarladaki nektar kaynaklarının henüz yeterince oluşmadığı bu dönemde,kuluçka üretimi artışının devam etmesi için arıların beslenmesi gerekir.

Eğitim programına İlçe Tarım ve Orman Müdürü Niyazi Özdal, Salipazarı Ziraat Odası Başkanı Salih Ersoy, Samsun Arıcılar Birliği Başkanı Rasim Kaplan ve arıcıları katıldı.

habercukurca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu