Ekonomi

Son Dakika: Memur-Sen’den hükümetin zam teklifine ilk tepki: Kabul etmiyoruz, revize edilmeli

Hükümet, 2024-2025 yıllarını kapsayan milyonlarca memur ve emekli memur toplu sözleşme görüşmelerinde ilk zam teklifini sundu. Buna göre 2024’ün ilk 6 ayı için yüzde 14, ikinci 6 ayı için yüzde 9, 2025’in ilk 6 ayı için yüzde 6 ve ikinci 6 ayı için yüzde 5 teklif edildi. Ancak 2 yıl boyunca toplamda yüzde 110 zam isteyen memurlar bu tekliften memnun kalmadı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, teklifin gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

“KİRALAMA DESTEĞİ BEKLİYORUZ”

Yalçın, “Teklifi onaylamamız mümkün değil. Bu açıdan bizim önerimiz teklifin revize edilmesidir. Kamu görevlileri kiralarla ilgili sıkıntı yaşıyor. Bu konuda masaya gelecek bir teklif bekliyorduk. Bayram ikramiyesinden diğer sosyal haklarla ilgili henüz bir karar verilmedi, tahmininin 10 puan gerisinde kalan teklifle masa açılmasını garipsiyoruz.” söz konusu.

KAMU-SEN VE KESK’TEN TEKLİF İTİRAZI

Kamu-Sen Genel Lideri Başkan Kahveci, “Bu teklif kamu çalışanlarının talebini karşılayacak bir teklif değil. Bu nedenle teklifin revize edilmesi gerekiyor. Yüzde 10 sosyal yardım payı talebimiz oldu. Gelişme olmadı. Bayram ikramiyesi talebimizde herhangi bir gelişme olmadı.Sözleşme sürecinde müjde vermek istedik ama olmadı. İnşallah önümüzdeki süreçte talebimiz karşılanır” dedi.

KESK ise, “Dağ fare bile doğurmadı! Bu teklif, sefaletin katlanarak devam edeceği anlamına geliyor. Kabul etmiyoruz. KESK’in Ağustos’ta gerçekleştireceği eyleme tüm işçileri destek vermeye davet ediyoruz.” 16.”

Detaylar geliyor…

nallihanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu