Haber

Söndüğünde alevlenir

– Söndüğünde alevlenir.

BALIKESİR – Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 4 gün önce Cennet Zirvesi eteklerinde çıkan yangın kontrol altına alınsa da halen zaman zaman alevlenerek yürekleri ağza getiriyor.

Türkiye; Havaların sıcak olduğu kadar nemin de düşük olduğu bu günlerde dört bir yanından çıkan orman yangınlarıyla boğuşuyor. Yangınları söndürmek için canını ortaya koyarak insanüstü çaba gösteren itfaiye ekipleri, kontrol altına alınan orman yangınlarında esen rüzgarın etkisiyle yeniden tutuşan alevlere anında müdahale ederek çalışmalarını sürdürüyor.

Ayvalık’ta Cennet Tepe eteklerinde 4 gün önce ormanlık alanda çıkan yangını söndürmeyi başaran itfaiye ekiplerinin geceli gündüzlü çalışmalarının bir kısmı, söndürülen alanlarda yeniden başlayan alevlerle uğraşıyor.

Çok sayıda çam ağacının da zarar gördüğü ve aynı bölgede yaşayanların yaşadığı ormanlık alanda 21 su fıskiyesi ve onlarca itfaiyenin yanı sıra yüzlerce vatandaşın çabalarıyla yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürülen yangının ardından; Kirpi, kaplumbağa, yılan, kuş ve böcek gibi yüzlerce canlının alevlerden kaçamadığı ve telef olduğu gözlendi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise sıcak havalarda vatandaşların dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, özellikle sıcaklığın ve nemin düşük olduğu bu günlerde herkesin daha duyarlı olmasını istedi.

cinehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu