Yaşam

Jessica Scott Kerrin’in Bu Defteri Kimse Okumasın

Jessica Scott Kerrin imzalı Kimse Bu Defteri Okumaz, “Ateş ve Buz Ülkesi” olarak bilinen İzlanda’nın şiddetli ama büyüleyici atmosferinde geçen derinlemesine bir kişisel keşif romanıdır.

Usta bir şairin dizelerinden ve hayatından esinlenerek dokunaklı bir dede-torun öyküsünün anlatıldığı kitap, kayıp ve yas gibi çocukların dünyasını sarsabilecek hassas konulara odaklanıyor.

Bazı ebeveynlerin takıntı haline getirdiği ‘mükemmellik’ algısını yavaş yavaş eleştiren yazar; başarıya ve sürekli övgüye alışmış çocukların karşılaşabilecekleri olası hayal kırıklıklarını hassas bir şekilde yansıtır.

Bu kitabın sayfalarının ortasında; Yarasalardan oluşan bir çatı, patlayan volkanlar, açık hava kaplıcaları, uçsuz bucaksız kırlarda dolaşan koyunlar, bir bavul dolusu çorap, buharı tüten güveçler, göz alıcı bir madalya ve Viking soyundan gelen bir sürü güzel insan var. Ancak belki de en kıymetlisi, geçmişteki güzel anılarını asla unutmayan bir dede ve torunun olmasıdır…

Sayfa: 144

Gizemini sonuna kadar korumayı başaran kitap

İzlanda’nın doğal güzelliklerini enfes betimlemelerle hayata geçiren bu çok katmanlı roman, genç okuyucuları Owen’ın izniyle şiir, fotoğraf veya arşivle ilgilenmeye teşvik ediyor.

senkayaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu